Optimes

Optimes jest optymalnym kosztowo rozwiązaniem stworzonym w celu usprawnienia procesów produkcyjnych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz magazynowymi. Stanowi spójny i wygodny, a jednocześnie zaawansowany i prosty w obsłudze program klasy APS+MES. Zaspokaja potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw produkcyjnych, poszukujących kompleksowych systemów zarządzania produkcją. Umożliwia bezpieczną i skuteczną integrację z istniejącymi systemami, m. in. Microsoft Navision, Comarch Optima i Gestor GT. Dzięki mechanizmom API, Optimes umożliwia również wymianę danych z dowolnymi systemami i maszynami w firmie. Został zaprojektowany we współpracy z ekspertami dziedzinowymi z zakresu 5S i LEAN Kaizen.

Zobacz referencje >>

Potrzebujesz Optimesa jeśli w Twojej firmie:

 1. Raporty z produkcji są niedokładne i nieregularne.
 2. Nieefektywnie wykorzystane są zasoby produkcyjne.
 3. Produkcja generuje straty (nieprzewidziane przestoje, nagłe zmiany w planie produkcji, absencje itd.).
 4. Brakuje optymalizacji i synchronizacji produkcji.
 5. Konieczność przyjęcia do realizacji pilnych zleceń od kluczowych klientów powoduje chaos w organizacji (zmiana harmonogramów),
 6. Stres w związku z terminami.

Rozwiąż je teraz dzięki korzyściom z wdrożenia Syneo Optimes!

Wprowadź
 1. Rzetelne i natychmiastowe raportowanie.
 2. Pełną kontrolę stanowisk pracy.
 3. Zminimalizowane koszty przestojów.
 4. Bezpieczeństwo i porządek zarządczy.
 5. Optymalne wykorzystanie parku maszynowego.
 6. Terminowe realizowanie zamówień.
 7. Wzrost zysków.
Oszczędź
 1. 50% czasu pracowników działu zakupów.
 2. 75% czasu poświęconego na planowanie i kontrolę.
 3. Koszty związane z rotacją pracowników.

…i zajmij się tym co naprawdę ważne!

Optimes stanął na podium z Liderami Innowacyjności. Został nagrodzony podczas Gali Forum Ekspansji!

new-slide-1


Integracja

Integracja oprogramowania Optimes z systemami ERP pozwala na szybką automatyzację przesyłu danych i sprawne zarządzanie produkcją. Wykluczone jest ryzyko przekazania błędnej informacji poprzez przekaz ustny lub papierowy.  Dzięki temu plan dostaw jest zoptymalizowany, a czas poświęcony na rzetelne przekazanie warunków zamówienia zdecydowanie krótszy. Co najważniejsze dostarczając spójne dane, Optimes zapewnia utrzymanie optymalnych stanów magazynowych, zmniejszenie ilości surowca przechowywanego w magazynie i tym samym zamrożonego kapitału.

Planer integruje się z Comarch Optima Integracja Planer z systemem ERP SAP wer Planer integruje się z narzędziami firmy Sage subiekt-logo

 

Planowanie i optymalizacja produkcji

Optimes w oparciu o autorski system APS zapewnia szczegółową kontrolę nad planowaniem i sterowaniem produkcją, pozwala przeprowadzić symulację parametrów wydajności, np. OEE.

Dzięki interaktywnym harmonogramom produkcji (wykresy Gantta),  zapewnia możliwość wizualnego, intuicyjnego planowania i zarządzania produkcją. Planista, korzystając z wygodnego interaktywnego harmonogramu oszczędza nawet 76% czasu. Optimes automatyzuje również proces kontroli produkcji pod względem użycia właściwych form i maszyn gwarantując płynność, unikając pomyłek i przestojów, dając terminowość realizacji zamówień. Pilnuje również stanu zaspokojenia prognozowanych zamówień, zapewniając pełną kontrolę parku maszynowego i rozliczenie efektów planu produkcji.

 

Raportowanie produkcji

Optimes wspiera integrację, wygodny import i edycję prognoz z systemów ERP. Zapewnia oszczędność czasu planisty dzięki automatyzacji uzupełniania danych, a utrzymując optymalny poziom bezpieczeństwa wpływa na dotrzymanie terminów dostaw i zmniejszenie ilości reklamacji o 53% (badania własne).

Optimes automatycznie rezerwuje zasoby ludzkie potrzebne do terminowej realizacji zamówień. Optymalizuje wolne etaty, przydzielając obowiązki odpowiedniej liczbie pracowników. Wyklucza pomyłki wynikające z ręcznego liczenia.

Magazyn na podstawie korelacji danych z wielu części systemu otrzymuje gotową listę zasobów towarowych potrzebnych na konkretny dzień. Wie dokładnie ile surowca wydać, raportuje tę czynność i potwierdza wydanie. Optimes wizualizuje zapotrzebowanie materiałowe w postaci czytelnej instrukcji, z możliwością śledzenia dostaw. Dzięki optymalizacji zamówień, zmniejsza kapitał zamrożony w magazynie.

Wizualizacja wszelkich zmian w planie gwarantuje spójny i bezbłędny przekaz danych.

 

Mobilność

Całość funkcjonalności Optimesa dostępna jest na telewizorach, tabletach, komputerach stacjonarnych i przemysłowych oraz smartfonach. Zarządzanie produkcją jest możliwe z dowolnego miejsca. Każdy pracownik ma wgląd do najnowszych informacji na własnym stanowisku pracy. Dane są chronione przez precyzyjny system bezpieczeństwa uprawnień. Optimes zapewnia bezpieczeństwo i kontrolowalność, ponieważ w każdej chwili przełożeni mogą łatwo podjąć strategiczne decyzje biznesowe.

 

Optimes rozwiązuje problemy:

Problem: Rozwiązanie Optimesa:
Uciążliwe instalacje na komputerach ograniczenie dostępu w przypadku awarii komputera Dostęp do Systemu możliwy za pomocą przeglądarki internetowej, z każdego narzędzia podłączonego do internetu.
Kosztowne licencje dla poszczególnych użytkowników. Zapewniamy dostęp nieograniczonej liczbie użytkowników.
Kradzież danych, akty nieuczciwej konkurencji, utrata danych związana z awarią sprzętu. Optimes jest w pełni zabezpieczony przed utratą danych, ponieważ wszelkie zmiany zapisywane są automatycznie, chronione przed dostępem wirusów i dostępem do bazy danych osób nieuprawnionych.
Nieczytelne instrukcje dla poszczególnych działów. Automatycznie generowane raporty są przejrzyste czytelne, zapewniają ochronę przed błędami ludzkimi.
Systemy do planowania produkcji są trudne w obsłudze. Zapewniamy proste w obsłudze, przyjazne narzędzie. Każde wdrożenie poprzedzamy szkoleniem dostosowanym do indywidualnych potrzeb.
Ukryte koszty, kosztowne aktualizacje. Optimes jest korzystny kosztowo, oferta zawiera uczciwą wycenę. Żadnych ukrytych kosztów.

Zachęcamy do kontaktu, aby mogli Państwo osobiście poznać narzędzie, które zapewnia oszczędność 50% czasu działu zakupów i 75% czasu planisty.  Optimes gwarantuje znaczny wzrost wydajności produkcji, optymalne wykorzystanie parku maszynowego oraz porządek i bezpieczeństwo zarządcze.

Zobacz referencje >>

 

Nasze podejście

Osobiście doradzamy i dobieramy funkcjonalności odpowiadające indywidualnym wymaganiom każdej firmy. Zapewniamy jakość obsługi i profesjonalne podejście do klienta.  Potwierdzają to liczne referencje.

 

Zadzwoń

Napisz

Wyślij formularz

+48 535 455 855

biuro@syneo.pl

https://syneo.pl/kontakt