Sklep internetowy

Sieć internetowa to obecnie miejsce dokonywania zakupów – zarówno przez konsumentów indywidualnych, jak i mniejsze lub większe firmy, to przestrzeń zakupów grupowych, a także arena aukcji i przetargów. Wszystkie te narzędzia umożliwiają przeprowadzenie transakcji sprzedaży on-line. Poza tym sieć stanowi również punkt wyjścia do zakupów tradycyjnych, a rozwój urządzeń mobilnych zaciera granicę pomiędzy zakupami on-line i off-line. Postępujący proces udoskonalania kanałów sprzedaży i ich integracja sprawiają, że systemy sprzedaży on-line dają coraz więcej możliwości i korzyści.

 

Oto niektóre korzyści ze współpracy osiągnięte przez naszych klientów:

  • Sprzedaż w Internecie zwiększa przychody i zmniejsza koszty obsługi klienta.
  • Marketing w sieci pozwala firmom precyzyjniej trafiać do konsumentów zainteresowanych ofertą.
  • Konsument zyskuje łatwość porównywania ofert, negocjowania i wyboru tej najbardziej spełniającej jego oczekiwania.

 

Wartość rynku E-commerce:

ecommerce-graph

Według prognoz rynek e-commerce w Polsce wyniesie w 2013 roku 26,1 miliarda złotych i ma to być wzrost o około 20%. Dodatkowo na znaczeniu zyskiwać będzie m-commerce, czyli sprzedaż za pomocą urządzeń mobilnych.

 

Z danych firmy Gfk Polonia wynika, że wzrost sprzedaży tabletów Polsce w 2012 wzrósł ponad 3 krotnie w stosunku do roku 2011. Jeśli taka tendencja się utrzyma to faktycznie siła nabywcza w sklepach internetowych osób korzystających z tabletów może znacząco wzrosnąć – tym bardziej, że z badań Gemius wynika że to właśnie tablety generują ponad 22% całego ruchu mobilnego w Internecie.

 

Nasze realizacje